Mintálová skončila desiata vo finále K1 v Prahe, zvíťazila Foxová

11.06.2022 Celý región

Praha 11. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška Mintálová obsadila na podujatí Svetového pohára v pražskej Troji desiate miesto v K1. V sobotnom finále si pripísala až 54 trestných minút a za víťaznou Austrálčankou Jessicou Foxovou zaostala o 55,68 sekúnd. Foxová triumfovala aj s dvomi trestnými minútami, druhá skončila Nemka Elena Liliková (+0,89 s), pódium doplnila Camille Prigentová z Francúzska (+1,42).

Mintálová dosiahla v semifinále štvrtý najlepší čas, no finálová jazda jej nevyšla. Dotyk mala už na druhej bránke, ťukla aj desiatu a na 11. bránke dostala "päťdesiatku", čo definitívne pochovalo jej medailové nádeje. Mintálová bola jedinou slovenskou zástupkyňou vo finále. Zuzana Paňková sa do elitnej desiatky neprebojovala, v semifinále skončila s dvomi trestnými sekundami a stratou 14,97 s na 25. mieste.

10. Eliška MINTÁLOVÁ +55,68 (54),
semifinále: 25. Zuzana PAŇKOVÁ (obe SR) +14,97 (2)

Grigar šiesty vo finále K1 v Prahe, triumfoval Kauzer

Praha 11. júna (TASR) - Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Jakub Grigar skončil v K1 mužov na podujatí Svetového pohára v pražskej Troji na šiestom mieste. V sobotnom finále predviedol rýchlu jazdu, ale nabral až osem trestných sekúnd a v cieli mal manko 5,40 s na víťazného Slovinca Petra Kauzera. Druhé miesto obsadil Talian Giovanni De Gennaro so stratou 95 stotín, pódium doplnil tretí Martin Dougoud zo Švajčiarska (+1,74).

Veterán Kauzer sa vo finále vyhol chybám a slávil už svoj dvanásty triumf v SP. Tridsaťosemročný kajakár vyhral v Troji prvýkrát, doteraz najlepšie sa v českej metropole umiestnil v roku 2011, keď bol tretí. Z domácich pretekárov skončil v sobotu najvyššie Jiří Prskavec, ktorý obsadil štvrtú priečku.

Dvadsaťpäťročný Grigar postúpil do desaťčlenného finále z prvého miesta v semifinále, v ktorom predviedol bezchybnú jazdu a spoločne s Poliakom Jakubom Brzezinským dosiahol identický najlepší čas - 95,29 s. Vo finále mu však nevyšiel už úvod, keď ťukol štvrtú bránu. Po chybách na 11. a 13. bráne vedel, že boj o medaily je stratený, následne pridal ešte jeden dotyk na sedemnástke. Strieborný medailista z OH v Tokiu mal však čistý čas mimoriadne rýchly - bez chýb by 92,94 s znamenalo jasné víťazstvo.

"Do finálovej jazdy som šiel s cieľom odjazdiť precízne všetkých 23 brán, dať si pozor, aby som neurobil nejaké veľké chyby. Bohužiaľ, hneď v úvode na jednej z bránok tá chyba prišla. Vedel som, že s tým ťukom to bude veľmi náročné. Snažil som sa to trochu pohnať. Jazda bola na hrane rizika, tie drobné ťuky tam proste prišli," komentoval svoju jazdu Grigar.